BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI

  Salı, 13.07.2010 19:41:0
 
 

Her yıl onbinlerce insan burunlarının şeklini düzeltmek veya daha iyi nefes almak için burun ameliyatı olmaktadır. Bazı insanlar basitçe sadece burun şekilleri daha iyi olsun isterken bazıları da sadece daha kolay nefes almayı amaçlayan düzeltmeler istemektedir. Oysa ihmal edilen bir gerçek var aslında; GÜZEL BİR BURUN AYNI ZAMANDA FONKSİYONEL SORUNU OLMAYAN BİR BURUNDUR. Yani tersinden söyleyecek olursak burnunuzdan rahat nefes alamıyorsanız büyük ihtimalle bu burnunuzun şeklindeki kusurlarla ilgilidir. Gelin bazı burun estetik problemlerini ve bunların nefes almayı nasıl bozduğunu inceleyelim

Burun Kemeri; Kemer burun çatısını yükseltir ve daha dar ve kolay tıkanan bir burun yapısına neden olur

Düşük Burun Ucu; Burun deliklerini daraltır ve burun içine havanın rahat girişini engeller

Eğrilik; Burunda eğrilikler çok çeşitli olabilir. Asimetrik eğrilikler, bir tarafa doğru burun aksının kayması, “S” şekilli eğrilikler gibi. Eğri bir burnun orta bölmesinde de mutlaka eğrilik vardır. Sadece içerdeki eğri kıkırdağı çıkarmayı amaçlayan Deviasyon ameliyatları genellikle yetersiz düzelme sağlar. Burun orta bölmesi sadece içerden değil dışardan da düzeltilmelidir.

Çökük Bir Burun; Çökme burun kanatlarında veya burun sırtında olabilir. Bu hem kötü bir görünüme yol açar hem de burun içi hava yolunu daraltır, çökmeler düzelmedikçe rahat nefes alınamaz.

Uzun Burun; Uzun burnun genellikle kemeri vardır ve burun ucu aşağıya dönüktür. Kemer ve burun ucu düşüklüğü havayolunu daraltan en önemli etkenlerdendir.

İster estetik düzeltme, isterse nefes alma sorununuzu gidermek için başvurmuş olun; Burun hem dış hem de iç yapısı bir bütün olarak değerlendirilmelidir. Ameliyat bazen sadece size kısmi bir düzelme sağlayabilir. Sadece orta bölme eğriliklerinin (Deviasyon) giderildiği bir burun ameliyatı nefes almanızda tam bir düzelme sağlamayabilir. Bu durumun burnunuzun muhtemel dış yapı sorunlarından kaynaklandığını ve estetik bir düzeltmeye de ihtiyacınız olduğunu hesaba katmalısınız. Aynı zamanda görünümündeki kusurları düzelmiş ancak iç hava yolunda düzeltilmemiş bir Deviasyon giderilmemiş bir burun ameliyatı da eksik bir ameliyat olacaktır.

Estetik burun ameliyatı veya tıp dilindeki adıyla "Rhinoplasty" herkese aynı burun şeklini yapmayı amaçlamaz. Burnunuza yeni şekil verilirken yüzünüzün hatları, cinsiyetiniz, sosyal ihtiyaçlarınız ve yaşınızla ortaya çıkacak değişimler göz önüne alınacaktır. Bizce burun ameliyatınız planlanırken vazgeçilmemesi gereken iki faktör fonksiyon ve doğallıktır. Doğallık ameliyat sonrası rahatsız edici yapay ve abartılı düzeltmeler yerine normal anatomiyi hedeflemekle mümkündür. Normal anatomi ise normal bir fonksiyonu kaçınılmaz olarak sağlayacaktır.

Burun ameliyatı için kliniğimize başvuran hastalar tam bir fonksiyonel değerlendirmeye tabi tutulurlar. Aynı zamanda ileri dijital fotoğraf ve bilgisayar teknikleri kullanılarak hastalara en uygun burun yapısı belirlenir.

Yaklaşık 2 saat süren ve en modern teknik ve tıbbi ekipmanların kullanıldığı bu ameliyat sonrası 1 gece hastanede kalmanız ve 1 hafta istirahat etmeniz gerekecektir.  Daha ayrıntılı bilgilendirme için hazırladığımız broşürlerden edininiz.


Op.Dr. Cemil Tugay 

 
 

 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI
Amaç Artık Sadece Estetik Değil Aynı Zamanda Daha İyi Nefes Almayı Sağlamak
BOTOX
BOTOX ZARARLI MI? BOTOXTAN KORKMALI MIYIZ?
BÜYÜK GÖĞÜSLER HEM VÜCUDA HEM DE PSİKOLOJİYE AĞIR YÜK
BÜYÜK GÖĞÜSLER HEM VÜCUDA HEM DE PSİKOLOJİYE AĞIR YÜK
GÖĞÜS KÜÇÜLTME
NEDEN GÖĞÜS ESTETİĞİ? NEDEN GÖĞÜS KÜÇÜLTME?
GÖĞÜSLERİNİZ NASIL BÜYÜR?
İLERİ DÜZEYDEKİLER İÇİN GÖĞÜS BÜYÜTME HAKKINDA BİLGİ.
HER YAŞIN BİR ESTETİĞİ VAR
HER YAŞIN BİR ESTETİĞİ VAR
GÖĞÜS KÜÇÜLTME AMELİYATI MEME KANSERİ RİSKİNİ AZALTIYOR
GÖĞÜS KÜÇÜLTME AMELİYATI MEME KANSERİ RİSKİNİ AZALTIYOR
ERKEKLERİN GÖĞÜSLERİ NEDEN BÜYÜR? BU SORUN NASIL TEDAVİ EDİLİR?
ERKEKLERİN GÖĞÜSLERİ NEDEN BÜYÜR? BU SORUN NASIL TEDAVİ EDİLİR?
SİLİKON EFSANESİ
SİLİKON EFSANESİ
EMZİRME GÖĞÜSLERİ SARKITIR MI?
EMZİRME GÖĞÜSLERİ SARKITIR MI?
GÖGÜSLERİNİZ NASIL BÜYÜR?
Yeni başlayanlar için Göğüs Büyütme Hakkında Bilgi.
Dr. Cemil Tugay'ın Tüm Yazılarına Ulaşmak İçin Tıklayın
E-Posta Adresiniz:
Telefon Numaranız:
Sorunuz? :

Merak ettiğiniz konularda bize ulaşın. Sorularınız için, haftaiçi saat 10:00-18:00 arasında bize online ulaşabilirsiniz.
Online Danışma İçin Tıklayın


Yasal Uyarı: Estetik ve Plastik Cerrahi uygulamaları hakkında bilgi verme ve iletişim sağlama gayesiyle hazırlanan bu site ticari niyetler güdülerek veya reklam yapma amacıyla kurulmamıştır. Site içeriği plastik cerrahi uzmanı Op.Dr. Cemil Tugay’ın tecrübe, bilgi ve birikimlerine dayanarak kendisi tarafınca hazırlanmıştır. Bilgiler her ne kadar güncel tutulmaya çalışılsa da plastik cerrahi bilimindeki yenilik ve gelişmelere paralel olarak değişmeler gösterebilir ve doktorun en güncel uygulamalarını ya da görüşlerini, ayrıca herhangi bir tedavi için tüm seçenekleri içermeyebilir. Bu konuda sorumluluk kabul edilmez. Burada verilen bilgilere dayanarak uygulanan tedaviler konusunda hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Burada verilen bilgiler, tıbbi bir uygulama, tedavi ya da ameliyat konusunda karar vermeye veya başkalarını yönlendirmeye dayanak olmaz, olamaz. Herhangi bir işlem yaptırmayı düşünen bir kişi yetkili ve ruhsatlı bir sağlık kuruluşunda mutlaka uzman doktor muayenesine tabi tutulmalıdır. Bu siteye giren kişiler bu şartları kabul etmiş sayılırlar. Yasalar gereği bu sitede, hastaların ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası resimleri yayınlanmamaktadır.